Facebook Twitter Linked GPlus

Pragnienie odkrywania świata nie jest tylko domeną dzieci i młodzieży. Ciekawości nie traci się wraz z wiekiem, jednak w ferworze codziennych zajęć trudno znaleźć czas na zaspokajanie naukowej pasji. Zamiast kolejnego seansu w kinie lub serialu w telewizji można więc spędzić wieczór w Centrum, które zapewnia dobrą zabawę i niestandardowe podejście do nauki. Organizuje wieczory przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych, podczas których odbywają się warsztaty, wystawy i projekcje filmów.

Osobom dorosłym muzea i centra nauki kojarzą się głównie z miejscem rodzinnej rozrywki i szkolnych wycieczek. Coraz więcej tego typu instytucji organizuje jednak wieczory tylko dla dorosłej publiczności, podczas których zwiedzający mogą uczestniczyć w warsztatach, pokazach filmowych lub innych wydarzeniach w spokojnej atmosferze, bez obecności dzieci. Centra czynne są wówczas znacznie dłużej niż zwyczajowo, a więc w godzinach dogodnych dla osób pracujących. Warunkiem uczestniczenia w tego typu wieczorach jest ukończone 18 lat.

– Wszystkie wieczory są tematyczne. Udostępniamy nie tylko nasze wystawy, lecz także organizujemy różnego rodzaju spotkania z naukowcami związanymi z tematem danego wieczoru. To jest cykl, każdy wieczór ma inny temat. Są to spotkania z naukowcami, jest muzyka, można również nabyć napoje zrobione za pomocą ciekłego azotu, tudzież suchego lodu – mówi Katarzyna Nowicka, rzecznik prasowy Centrum Nauki Kopernik, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Spośród stałych wystaw Centrum Nauki Kopernik dla osób dorosłych przeznaczona jest „Re:generacja". Wystawa ta, korzystając z najnowszych odkryć psychologii, socjologii i neurobiologii, prowadzi po świecie emocji i relacji międzyludzkich. Jest to przestrzeń, w której odnajdą się raczej osoby dojrzalsze, które więcej czasu mogą poświęcić na czytanie i rozwiązywanie różnego rodzaju quizów niż na obcowanie z eksponatami wymagającymi bardziej zaangażowania fizycznego. Dlatego galeria przeznaczona jest dla osób powyżej 14. roku życia.

– Jest to także miejsce, które zwiedza się i odwiedza głównie rodzinnie. Nasze eksponaty są przygotowane tak, by mogły z nich korzystać dzieci. Mają w sobie jednak dużo elementów, które wymagają trochę zastanowienia się, przemyślenia, głębszej analizy, a to bardziej angażuje osoby dorosłe. Choć oczywiście, kiedy przychodzi się tutaj z dziećmi, to głównie ten czas poświęca się na bycie z nimi – mówi Katarzyna Nowicka.

Najbliższy wieczór dla dorosłych w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się 26 lutego. Publiczność będzie mogła zwiedzić wszystkie wystawy, poeksperymentować z kilkuset eksponatami, a także uczestniczyć w specjalnie przygotowanych atrakcjach związanych z tematem przewodnim, którym będą relacje i uczucia międzyludzkie. Podczas warsztatów i prelekcji będzie można dowiedzieć się dużo o całowaniu, seksie, związkach chemicznych wpływających na życie w parach oraz współczesnym romantyzmie.

Podczas wieczorów dla dorosłych w Centrum Nauki Kopernik organizowane są także spotkania teatralne, pokazy stand up oraz projekcje filmowe. 26 lutego w repertuarze znajdzie się obraz „Tylko kochankowie przeżyją" w reżyserii Jima Jarmuscha. Także Planetarium Niebo Kopernika zmieni swój repertuar: w programie pokazy nieba na żywo nawiązujące do tematu danego wieczoru.

newseria.pl

Polecane publikacje

 

baner 120 ktosiek okladka feniksbaner przeszlosc okladka baner lacza nas roznice okladka ok